Akcesoria skórzane

Akcesoria dla eleganta

Michał Waryński

Mężczyzna powinien dbać o swój wygląd, ponieważ ma to istotny wpływ na jego życie prywatne oraz zawodowe. Liczyć się będzie nie tylko dobry, dopasowany garnitur i eleganckie buty, krawat, koszula. Warto mieć także elegancki notes w oprawie, wizytówki czy teczkę na laptopa i dokumenty. Odpowiednie dodatki są bardzo ważne i stają się istotnym atrybutem współczesnego mężczyzny.

Skórzana klasyka

Wiele firm przygotowując skórzane akcesoria nazywa je serią Elegance. Maja być one przeznaczone dla tych osób, które chcą dobrze wyglądać i będą doceniać również jakość przygotowywanych dodatków. Na biznesowym spotkaniu, gdy chcemy wypaść dobrze warto mieć ze sobą markowy notes w skórzanej oprawie, wizytownik, dobrze zorganizowaną i ładną teczkę. Wśród galanterii męskiej znajdziemy rzeczywiście bogactwo wzorów, kolorów, różne zapięcia, uchwyty. Każdy będzie mógł wybrać dla siebie coś interesującego.

W ofertach firm znajdziemy świetne dodatki, które mają również nutkę ekstrawaganckich rozwiązań. Taka kolekcja trafia dwa razy w roku do salonów firmowych marek. Łączy różne style, wzory, materiały, mają ciekawą kolorystykę. Najbardziej ekskluzywne są dodatki wykonane z włoskich skór cielęcych, garbowanych z użyciem naturalnej metody przez garbniki roślinne bądź tez mineralne. Takie wyroby są zdobione złotem, mosiężnymi emblematami i firmowymi znakami. Jakość zapewniona zostaje przez podwójne szycie. Męskie teczki, etui, portfele występują w różnych kolorach. Znajdziemy je klasycznie w czerni oraz mahoniowym brązie. Jeśli wykończone są jedwabną podszewką i otrzymają także doskonałą estetykę, która sprawi, że każdy produkt będzie wyglądał doskonale.

Dobrany odpowiednio pasek

Każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden dobry jakościowo pasek. To czy będą spodnie Próchnika, Vistuli czy Diora nie będzie miało znaczenia, ponieważ to właśnie pasek stawia kropkę nad i oraz decyduje o estetyce. Pasek paskowi nierówny i nie będzie tutaj chodziło o jego długość. Pozornie tak samo wyglądające różnią się ceną oraz jakością. Najbardziej trwałe, najlepsze będą paski ze skóry naturalnej, a nie te zszywane czy klejone. Elegancki pasek musi mieć minimalistyczną klamrę, by przy marynarce, która będzie rozpięta nie przyciągał wzroku. Ma stanowić elegancki, dyskretny element ozdobny.

Skórzany męski pasek

Jak można idealnie dobrać pasek?

Przygotowując strój oficjalny wielu mężczyzn zapomina o doborze odpowiedniego paska do spodni. Nie powinien być to zbyt długi pasek, zawsze mierzymy długość od początku klamry do środkowej dziurki. Niektóre modele maja funkcję dopasowana indywidualnie do długości, czyli możliwość skrócenia przy klamrze. Dobrze, by pasek do garnituru miał kolor podobny co buty, które planujemy założyć. Przy stroju weekendowym można pozwolić sobie na duże i bardziej ozdobne klamry. Taki pasek również nie musi być skórzany, można postawić również o taki element, który będzie skutecznie kontrastował z innymi częściami garderoby. Założenie wizytowego paska do luźnego stroju nie będzie dobrze wyglądać, ale będzie akceptowalne, natomiast nie będzie akceptowalne stosowanie kolorowego paska codziennego do eleganckich spodni.

Teczka i inne akcesoria

Do stroju należy również dobrać odpowiednie akcesoria skórzane. Między innymi będzie to teczka, neseser, etui na laptopa oraz etui na klucze. Każdy nawet najmniejszy element będzie miał znaczenie i musi być brany pod uwagę. Od tego będzie zależeć czy całkowita stylizacja jaką będziemy przybierać będzie udana i dobrze się zaprezentujemy.

Zobacz