Akcesoria skórzane

Kiedy portfel może zastąpić torebkę?

Michał Waryński

Torebka to ważny element każdej kreacji niezależnie od stylu czy okazji. Zdarzają się również takie sytuacje, w których może być ona zbędna, albo nie wypada nosić ze sobą torebki w dużych rozmiarach. Obecnie będzie można zastosować zamiast torebki zwisającej z ramienia stosować wygodny portfel czy kopertówkę.

Jaki powinien być portfel, by zastąpić torebkę?

Tak naprawdę nie potrzeba wiele, by portfel zastępował torebkę. Musi spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim konieczne są przegródki, w których będzie można umieścić dokumenty oraz karty. Obecnie nie ma potrzeby noszenia przy sobie gotówki, będzie można postawić na karty płatnicze. Do tego warto zabrać dowód osobisty i prawo jazdy. Można wybrać taki model, który posiada niewielki pasek, który sprawia, że będzie można zawiesić taki portfel na przegubie. Zmieści się tam również puder, szminka.

Elegancki portfel na oficjalną imprezę

Wielkie wyjście czy eleganckie stroje, szykowna sukienka i pojawia się problem. Tutaj trzeba bowiem dobrać torebkę, która będzie mogła również wyglądać elegancko. Najlepiej sprawdzi się właśnie szykowny portfel albo kopertówka. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie modele, które będzie można umieścić pomiędzy kopertówką a portfelem. Założenie jest takie, by połączyć przemyślaną konstrukcje i schować nieco więcej niż wydaje się, że pozwala na to elegancki portfel.

Portfel na chrzciny i wesela

Odrębna kategorią uroczystości będą chrzciny oraz wesela. Łączy je to, że odbywają się wiosna albo latem. Panie niezwykle rzadko pojawiają się na takich imprezach z torebkami na pasku. Większość wybiera na taką imprezę funkcjonalny portfel czy zgrabna kopertówkę. Na takich imprezach pojawiają się lekkie, zwiewne kreacje i również jasny, delikatny portfel będzie idealnie do nich pasował.

Zalety kopertówki

Dlaczego kopertówka nie zawsze będzie odpowiednia?

Chociaż mogłoby się wydawać, że między większym portfelem a kopertówką nie ma zbyt wiele różnic. Kryją się one wewnątrz. Kopertówka jest to prosta saszetka, która ma jedną albo dwie komory. To sprawia, że trudno będzie tam przechowywać karty czy dokumenty, zaś schowanie monet czy banknotów może się okazać niewykonalne.

Wrzucone do kopertówki rzeczy będą się tam mieszać. Przez to niestety robi się bałagan, chaos a w takim chaosie niestety będzie trudno coś znaleźć. Czasami zaś jest tak, że będzie trzeba coś znaleźć bardzo szybko i zaczną się nerwy. W przypadku takich torebek czasami lepiej będzie wybrać większy portfel, albo też będzie trzeba wybrać niewielki portfel, który będzie można w takiej torebce zmieścić i tym samym uda się uporządkować torebkę.

Pojemny portfel – mistrz organizacji

Zupełnie inaczej może to wszystko wyglądać, jeśli będziemy decydować się na portfel. Z założenia będzie on posiadał liczne kieszonki o różnych rozmiarach oraz rożnym przeznaczeniu. Zdecydowanie łatwiej będzie miedzy innymi zachować porządek oraz znaleźć potrzebne przedmioty. Dobrze przygotowany portfel sprawi, że nawet po ciemku bez problemu sobie z tym poradzimy.

Dlatego właśnie portfele na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie do kopertówek, jednak będą pod kątem funkcjonalności lepszym wyborem niż taki portfel. Panie, które do tej pory nie brały pod uwagę tego, by zastosować portfel zamiast torebki mogą się nad takim rozwiązaniem zastosować. Być może już na pierwszej imprezie będziecie mogły się przekonać, że takie rozwiązanie świetnie się sprawdza i na pewno warto się na taka opcję zdecydować.

Zobacz