Męskie skórzane torby

Skąd wziął się trend na noszenie toreb przez mężczyzn?

Michał Waryński

Należy zauważyć, że obecnie torby nie należą już wyłącznie do stylizacji damskich. Na ulicach praktycznie w każdym mieście i każdego dnia spotkać można setki mężczyzn, którzy również chętnie z nimi spacerują. Kiedy to się zaczęło i dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Co sprawiło, że w dzisiejszych czasach mężczyźni tak często decydują się na noszenie toreb?

Początek męskich toreb?

Ciekawe będzie miedzy innymi to, że na samym początku torebki były takim przedmiotem, który przeznaczony był właśnie dla mężczyzn. Ta sytuacja uległa zmianie za czasów Ludwika XIV, który stał się twórca mody, w ramach której zaczęto przygotowywać garnitury składające się z trzech części. W tych garniturach pojawiały się w dużych ilościach różnorakie kieszonki do przechowywania drobiazgów. Mężczyźni taki nowy styl zaczęli doceniać. Podobało się im między innymi to, że nie muszą już stosować dodatkowych elementów, by przechowywać te najważniejsze dla siebie rzeczy dlatego torebki stały się nieprzydatne i poszły w odstawkę.

Mniej więcej w połowie XX wieku okazało się, że moda na unisex staje się coraz bardziej popularna. Trend wprowadzony przez Coco Chanel budził spore zainteresowanie. Kobiety zaczęły coraz chętniej decydować się na elementy typowe dla Panów i działało to również w odwrotną stronę, faceci powoli przekonywać się zaczęli do tego by nosić np. torebki. Pod koniec ubiegłego wieku przede wszystkim wybierane były męskie torby sportowe bądź aktówki bardzo popularne wśród biznesmenów oraz osób działających w handlu.

Znani sportowcy zmienili modę

Obecnie wydaje się, że ta sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Nie brakuje w sklepach toreb przeznaczonych właśnie dla panów. Mężczyźni, którzy chcą dbać o swój wygląd chętnie decydują się na takie właśnie dodatki. Jest to świetne połączenie estetyki z dobrym wyborem, jeśli chodzi o funkcjonalność. Poza tym przy ich użyciu będzie można tworzyć eleganckie oraz modne stylizacje, które będą także dodawać pewności siebie. Dzięki temu można liczyć na to, że osiąganie sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym stanie się łatwiejsze.

Stylowe torby męskie

Istotny wpływ na to mieli bez wątpienia sportowcy z pierwszych stron gazet. To właśnie oni rozpoczęli modę noszenia małych toreb, które brali ze sobą na treningi. Tam mogli mieć tylko najpotrzebniejsze rzeczy. To przede wszystkim u mężczyzn taka moda była zauważalna. Minęło trochę czasu i okazało się, że coraz częściej na ulicach miast można zobaczyć mężczyzn, którzy zabierać ze sobą właśnie tego typu torbę, gdy wychodzą z domu. U wielu mężczyzn można było zauważyć, że tego typu torby zaczęły zastępować plecaki.

Jakie są najpopularniejsze modele?

Obecnie przez mężczyzn wybierane są zróżnicowane modele. Nie tylko takie, które maja niewielkie gabaryty. Bardzo duża popularność mają także większe modele, które będzie można zabierać ze sobą do pracy czy na uczelnie. Duży jest wybór, jeśli chodzi o kroje, kolory, pojemność. To wszystko sprawia, że każdy mężczyzna bez większych problemów będzie mógł znaleźć dla siebie interesujący model. Dużym zainteresowaniem cieszą się także torby sportowe, z którymi również dość często można się spotkać.

Zobacz